محل تبلیغات شما

هجرتبه سوى مدینه

امامجعفر صادق صلوات اللّه علیه حكایت می فرماید:

حضرترسول صلّ اللّه علیه و آله در سنین چهل و پنج سالگى بود كه فاطمه زهراء سلاماللّه علیها در بیستم ماه جمادى الثّانى ، در شهر مكّه چشم به جهان گشود، و مدّتهشت سال در این شهر مقدّس اقامت كرد.
ودر آن هنگام كه حضرت رسول صلّ اللّه علیه و آله از مكّه معظّمه به مدینه منوّرهمهاجرت نمود، حضرت زهراء سلام اللّه علیها به همراه همسرش ، امیرالمؤ منین علىّ بنابى طالب علیه السلام و تعدادى از ن مهاجر كه عایشه نیز همراه آن ها بود، بهسوى مدینه منوّره رهسپار شده و مهاجرت نمودند.
وهنگامى كه حضرت زهراء وارد شهر مدینه گردید، پدرش رسول خدا صلّ اللّه علیه و آلهاو را به منزل مادر اءبو ایّوب انصارى بُرد و مدّتى را در آنجا سكونت گُزید.
وپس از گذشت مدّتى كه حضرت رسول صلوات اللّه علیه و سلامه با امّ سلمه ازدواج كرد،فاطمه زهراء سلام اللّه علیها را نزد همسرش ‍ امّ سلمه انتقال داد.
امّسلمه گوید: چون رسول خدا صلّ اللّه علیه و آله دخترش ، فاطمه زهراء سلام اللّهعلیها را نزد من آورد، امور زندگى او را به من واگذار نمود.
واو بسیار با ادب و در حدّ اءعلاى كمالات بود و نسبت به مسائل زندگى بیش از من آشناو اهل معرفت بود.(1)

منبع :

بحارالانوار: ج 43، ص 9، ح 16.

سی و نهمین سال پیروزی انقلاب اسلامی

اتفاق مسلمانان بر مشروع بودن توسل

نسل پیامبر خاتم از نسل علی علیه السلام

اللّه ,علیه ,حضرت ,رسول ,كه ,زهراء ,اللّه علیه ,علیه و ,صلّ اللّه ,زهراء سلام ,سلام اللّه ,سلام اللّه علیها

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

افاضات عقل کل مقالات مبل و مبلمان problabeabes فروشگاه اینترنتی 5040 خرید موكن صورت ماتیکی موزن ماتیکی فلاولس زنانه مردانه 2021 piebabzisi السلام علیک یا رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم برنامه نویس Business world دنیای بیزینس بهشت پنهان ایردموسی